- 20MHz Maximum clock speed
- Byte and page-level write operations
- No page or sector erase required
- Low-power CMOS technology
- Electronic signature for device ID
- Self-timed erase and write cycles
- Sector write protection - protect none, 1/4, 1/2 or all of array
- Built-in write protection
- Power-on/off data protection circuitry
- Write enable latch
- Write-protect pin
- High reliability
- Endurance - 1M erase/write cycles
- Data retention - <gt/>200 years
- ESD protection - <gt/>4000V
Ứng Dụng
Thông số kỹ thuật
1Mbit
SPI
DFN
2.5V
Surface Mount
85°C
MSL 1 - Unlimited
128K x 8bit
10MHz
8Pins
5.5V
-40°C