Mã Số Linh Kiện Nhà Sản XuấtR2651DTSY10SC85
Mã Đặt Hàng
METRE 2628362
REEL 2628349
Mã sản phẩm của bạn
736 có sẵn
1 Bạn có thể đặt trước hàng ngay bây giờ
736 Giao hàng trong 4-6 ngày làm việc(Vương quốc Anh có sẵn)
Ghi chú dòng
Chỉ thêm phần Xác nhận đơn hàng, Hóa đơn và Ghi chú giao hàng cho đơn hàng này.
Thông Tin Sản Phẩm
Nhà Sản XuấtMULTICOMP PRO
Mã Đặt Hàng
METRE 2628362
REEL 2628349
Bảng Dữ Liệu Kỹ Thuật
Cable ShieldingUnscreened
No. of Cores10Core
Wire Gauge28AWG
Conductor Area CSA-
Reel Length (Imperial)-
Reel Length (Metric)-
Jacket ColourGrey
Cable Width13mm
No. of Max Strands x Strand Size7 x 0.127mm
Pitch Spacing1.27mm
Voltage Rating300V
Conductor MaterialTinned Copper
Jacket MaterialPVC
Ribbon Cable TypeFlat Ribbon Cable
Product Range-
SVHCNo SVHC (17-Dec-2015)
Tổng Quan Sản Phẩm
The R2651DTSY10SC85 from Pro Power is a 28AWG, 1.27mm pitch, 30.5m grey colour ribbon cable with 10 cores. This PVC insulated hook-up wire is approved by UL758, UL1581 and C22.2 standards. It is typically used for internal wiring of appliances and electronic equipments.
- CPR: Not Yet Qualified
- Tinned copper conductor
- Conductor diameter is 0.381mm
- Minimum insulation resistance of 100Mohm/KM at 20°C
- Minimum insulation thickness of 0.23mm and average insulation thickness of 0.26mm
- Insulation pitch of 1.27 ±0.15mm and diameter of 0.9 ±0.1mm
- Rated voltage of 300V, withstand voltage of 2500V/1minute and rated temperature of 105°C
- Maximum conductor resistance of 237ohm/KM at 20°C
- Width of 13mm
- Multicomp Pro products are rated 4.5 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Ứng Dụng
Industrial
Ghi chú
Please see MNF catalogue link below for mating halves and associated product.
Thông số kỹ thuật
Cable Shielding
Unscreened
Wire Gauge
28AWG
Reel Length (Imperial)
Jacket Colour
Grey
No. of Max Strands x Strand Size
7 x 0.127mm
Voltage Rating
300V
Jacket Material
PVC
Product Range
No. of Cores
10Core
Conductor Area CSA
Reel Length (Metric)
Cable Width
13mm
Pitch Spacing
1.27mm