Mã Số Linh Kiện Nhà Sản Xuất10PX3300MEFC10X20
Mã Đặt Hàng2346565
Phạm vi sản phẩmPX Series
Bảng Dữ Liệu Kỹ Thuật
Capacitance3300µF
Voltage(DC)10V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 105°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing5mm
Product Diameter10mm
Product Length-
Product Width-
Product Height20mm
Product RangePX Series
ESR-
Ripple Current1.1A
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max105°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
Sản phẩm thay thế cho 10PX3300MEFC10X20
Tìm Thấy 4 Sản Phẩm
Tổng Quan Sản Phẩm
The 10PX3300MEFC10X20 is a miniature Aluminium Electrolytic Capacitor, with 10V voltage.
- Standard Size
Ứng Dụng
Wireless, Consumer Electronics
Thông số kỹ thuật
Capacitance
3300µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 105°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
10mm
Product Width
Product Range
PX Series
Ripple Current
1.1A
Operating Temperature Max
105°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Voltage(DC)
10V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Polarity
Polar
Lead Spacing
5mm
Product Length
Product Height
20mm
ESR
Operating Temperature Min
-55°C