                                                                                                  Bridge Rectifier, Three Phase, 1.6 kV, 30 A, Module, 5 Pins, 2.2 V
                                                                                                  Average Forward Current30A
                                                                                                  No. of Pins5Pins
                                                                                                  Forward Voltage Max2.2V
                                                                                                  Forward Surge Current370A
                                                                                                  2.2V
                                                                                                  370A
                                                                                                  30A
                                                                                                  5Pins
                                                                                                  Room 16, 10F, The NEXUS building, 3A-3B Ton Duc Thang Street, Ben Nghe Ward, District 1, Ho Chi Minh City, Vietnam