Mã Số Linh Kiện Nhà Sản XuấtBTW69-600RG
Mã Đặt Hàng9801774
Mã sản phẩm của bạn
707 có sẵn
Bạn cần thêm?
707 Giao hàng trong 4-6 ngày làm việc(Vương quốc Anh có sẵn)
| Số Lượng | Giá |
|---|---|
Giá cho:Each
Tối thiểu: 1
Nhiều: 1
Ghi chú dòng
Chỉ thêm phần Xác nhận đơn hàng, Hóa đơn và Ghi chú giao hàng cho đơn hàng này.
Thông Tin Sản Phẩm
Nhà Sản XuấtSTMICROELECTRONICS
Mã Đặt Hàng9801774
Bảng Dữ Liệu Kỹ Thuật
Peak Repetitive Off State Voltage600V
Gate Trigger Current Max80mA
Average On State Current32A
On State RMS Current50A
Thyristor Case StyleTOP-3
No. of Pins3Pins
Peak Non Repetitive Surge Current580A
Holding Current Max150mA
Gate Trigger Voltage Max1.5V
Operating Temperature Max125°C
Thyristor MountingThrough Hole
Product Range-
MSL-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Tổng Quan Sản Phẩm
The BTW69-600RG is a 50A Silicon Controlled Rectifier (SCR) suitable in applications where power handling and power dissipation are critical. Based on a clip assembly technology, it offers a superior performance in surge current handling capabilities. Its internal ceramic pad, provides high voltage insulation (2500Vrms), complying with UL standards.
Ứng Dụng
Industrial, Motor Drive & Control, Power Management
Thông số kỹ thuật
Peak Repetitive Off State Voltage
600V
Average On State Current
32A
Thyristor Case Style
TOP-3
Peak Non Repetitive Surge Current
580A
Gate Trigger Voltage Max
1.5V
Thyristor Mounting
Through Hole
MSL
Gate Trigger Current Max
80mA
On State RMS Current
50A
No. of Pins
3Pins
Holding Current Max
150mA
Operating Temperature Max
125°C